ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه ؟

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه ؟

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه ؟

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه ؟ با ما همراه باشید تا در ابتدا ببینیم ماشین لباسشویی بدون تسمه و گیربکسی چیست و دوما اینکه ببینیم اصلا کدام یک بهتر است و اصلا خرید ماشین لباسشویی تسمه ای برای شما بهتره یا ماشین لباسشویی دایرکت درایو که به گیربکسی معروف هستند ؟

ماشین لباسشویی تسمه ای

ماشین لباسشویی های تسمه ای تا همین سال های پیش جز برترین ها بود که البته هنوز هم هستند اما با آمدن ماشین لباسشویی های دایرکت درایو یا بدون تسمه ما شاهد فروش کمتر این مدل ماشین لباسشویی ها هستیم.

اما باید ببینیم طرز کار هر کدام چطور هست و اصلا هر کدام چه معایب و چه مزایایی دارند.

نحوه کار تسمه ای ها همانطور که از نام آن پیداست به وسیله یک تسمه کار می کند و در اصل موتور به وسیله یک تسمه  دیگ را به حرکت در می آورد.

ماشین لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو

متاسفانه در این روزها به مدل های بدون تسمه یا همان دایرکت درایو, گیربکسی گفته می شود.

این را بدانید که در مدل ها اصلا هیچ گونه گیربکسی به کار نرفته است و در اصل طرز کار این ماشین لباسشویی های بدون تسمه به این صورت می باشد که اصلا هیچ گونه تسمه ای از موتور به سمت دیگ وجود ندارد و انتقال برق به صورت مستقیم یا همان DC می باشد.

مزایای ماشین لباسشویی بدون تسمه

به علت اینکه در این نوع ماشین لباسشویی خبری از تسمه نیست به همین خاطر راندمان موتور بالاتر رفته است.

لرزش در این نوع کاملا کاهش پیدا کرده است و دلیل آن نیز بالانس شدن وزن موتور ماشین لباسشویی روی شفت درام می باشد.

از زمانیکه این ماشین لباسشویی ها وارد بازار شد شرکت های گارانتی کننده با خیال کاملا راحت و تا 10 سال موتورهای آنها را گارانتی می کنند.

به دلیل از بین رفتن تسمه و پولی مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.

مزایای ماشین لباسشویی تسمه ای

تنها مزیتی که می توان به ماشین لباسشویی های تسمه ای داد قیمت کمتر آنها می باشد که در حال حاضر کمی به نسبت دایرکت درایو ها کمتر می باشد.

البته یکی دیگر از مزایای این نوع لباسشویی ها « Washing Machine » هزینه تعمیر آنها نیز می باشد که البته با توجه به فراوانی مدل های بدون تسمه نیز هزینه آنها هم پایین آمده است.

معایب ماشین لباسشویی بدون تسمه دایرکت درایو

تنها ایراد ماشین لباسشویی بدون تسمه قیمت نسبتا بالای آنها به نسبت ماشین لباسشویی های تسمه می باشد.

معایب ماشین لباسشویی تسمه ای

این گونه ماشین لباسشویی های کمی دارای لرزش بیشتری به نسبت دایرکت درایو ها یا به عبارتی ماشین لباسشویی های گیربکسی هستند.